تئاتر

پایان نخستین جشنواره تئاتر هامون/ کوچک و خودمانی


نخستین جشنواره تئاتر هامون به دبیری هادی حجازی‌فر، شب گذشته با حضور هنرمندان در تماشاخانه هامون به کار خود پایان داد.

هادی حجازی‌فر در سخنرانی کوتاه خود گفت: «اولین‌ها همیشه محل آزمون و خطاست ولی من غافلگیر شدم. هشداری در حوزه سخت‌افزاری برای هنرهای نمایشی درک کردم که در ایام جشنواره فجر گریبانگیر آثار می‌شود.»

وی افزود: «شک ندارم با کمک بچه‌ها سال دیگر می‌توانیم خیلی‌ها را شگفت زده کنیم. من در بحث آموزش و حمایت به کمک شما نیاز دارم. ما درخواست همکار افتخاری دادیم و صد نفر ثبت‌نام کردند و از بیست نفر بهره بردیم.»

حجازی‌فر که وعده داده بود مسائل مالی جشنواره‌اش را روشن بیان کند، گفت: «جشنواره ۳۳۰ میلیون هزینه داشت در حوزه کتاب و سایت و برگزاری که در این ده روز ۲۵۰۰ نفر تماشاگر داشتیم و ۴۰ میلیون تومان بلیت ۲۰ هزار تومانی فروختیم. صد میلیون از اول مارکت حمایت مالی گرفتم.»

در ادامه این مراسم جوایز برگزیدگان بخش‌های مختلف اهدا شد که طبق اعلام حجازی‌فر به برگزیدگان علاوه بر تندیس مبلغ ۵میلیون تومان و نامزدها نیز جایزه‌ای یک‌میلیون تومانی اهدا شد.

در بخش نمایشنامه‌نویسی سینا شفیعی برنده تندیس جشنواره شد. او در سخنانی کوتاه گفت: «بسیاری از تئاتری‌ها وقتی به سنیما می‌روند نان تئاتر را در دهان سینمایی‌ها می‌گذارند و آنچه هادی حجازی‌فر انجام داد قابل تقدیر است.»

در بخش صحنه‌ای در پنج رشته جوایزی اهدا شد. در  بازیگری زن از میان شادی امیری (صدای انسانی)، صبا پویشمن (دوستان کمدی)، سارا شاهرودیان (امان)، مژده منظومه (کروکودیل)، تندیس به سارا شاهرودیان برای نمایش امان اهدا شد.

در بخش بازیگری مرد از میان آروین شاه حسینی (اختلال)، محمد عبدالوند (شوخی)، میلاد مرادی (شوخی)، علیرضا مهران (دسترس)، تندیس به آروین شاه حسینی برای اختلال تقدیم شد.

در بخش نمایشنامه‌نویسی سه نمایش بهار توفیقی و صالح علوی زاده (مثال نقض)، آرمین حمدی پور (گردن)،  شهریار صولتی (روال عادی) به عنوان نامزد اعلام شدند که در این بخش به هیچ یک تندیسی اهدا نشد.

در بخش کارگردانی نیز از میان امیرمحمد ابراهیمی (دوستان کمدی)، سیدمجتبی جدی (امان)، آرمین حمدی پور (گردن)، محمد نژاد (اختلال) جایزه به امیر محمد ابراهیمی برای دوستان کمدی رسید.

کار برگزیده این جشنواره از دید منتقدان و تماشاگران دوستان کمدی بود.

نخستین جشنواره تئاتر هامون از پانزدهم تا ۲۳ام بهمن‌ماه در تماشاخانه هامون برگزار شد.

۲۴۱۲۴۱

منبع: خبـر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
موبایلتو شارژ کن

بستن
بستن